Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jakub Czekaj

Również jako: Kuba Czekaj

Jakub Czekaj - galeria

 
zwiń

  • 1984. 06. 18
    Data urodzenia
    Wrocław
  • 2010
    Nagroda
    Wyróżnienie Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dla aktywnych studentów i doktorantów
  • 2010
    Wykształcenie - rok ukończenia studiów
    Reżyseria filmowa i telewizyjna na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • 2011
    Nagroda
    Nagroda "Warto" w kategorii: Film przyznawana przez wrocławską "Gazetę Wyborczą"
  • 2011
    Nagroda
    "Gwarancja Kultury" w kategorii Nowa Nadzieja za "własny styl i odwagę w twórczych poszukiwaniach"
  • 2011
    Wykształcenie
    Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie
  • 2017
    Nagroda
    Baumi Script Development Award za scenariusz filmu fabularnego "Sorry Polsko" wręczona podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie
  • 2017
    Nagroda
    Nagroda ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za Najlepszy Scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej; za scenariusz "Sorry Polsko"

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

    Reżyseria
    schowaj

  • 2016
    Film fabularny
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2015
    Film fabularny
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2014
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2010
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2009
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2009
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria, Efekty dźwiękowe
  • 2007
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2006
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2006
    Etiuda szkolna
    Zdjęcia (dokumentalne), Scenariusz, Reżyseria
  • 2005
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2005
    Etiuda szkolna
    Reżyseria (część "Start")
  • 2004
    Film fabularny
    Scenariusz, Reżyseria, Scenografia, Kostiumy, Producent
  • Scenariusz
    schowaj

  • 2016
    Film fabularny
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2015
    Film fabularny
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2014
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2010
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2009
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2009
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria, Efekty dźwiękowe
  • 2007
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2006
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2006
    Etiuda szkolna
    Zdjęcia (dokumentalne), Scenariusz, Reżyseria
  • 2005
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria
  • 2004
    Film fabularny
    Scenariusz, Reżyseria, Scenografia, Kostiumy, Producent
  • Asystent reżysera
    schowaj

  • 2013
    Film fabularny
    Asystent reżysera
  • 2006
    Etiuda szkolna
    Asystent reżysera
  • Reżyser II
    schowaj

  • 2011
    Film fabularny
    Reżyser II
  • Efekty dźwiękowe
    schowaj

  • 2009
    Etiuda szkolna
    Scenariusz, Reżyseria, Efekty dźwiękowe
  • Udźwiękowienie
    schowaj

  • 2008
    Etiuda szkolna
    Udźwiękowienie (współpraca)
  • Współpraca reżyserska
    schowaj

  • 2008
    Film fabularny
    Współpraca reżyserska
  • Zdjęcia
    schowaj

  • 2006
    Etiuda szkolna
    Zdjęcia (dokumentalne), Scenariusz, Reżyseria
  • Obsada aktorska
    schowaj

  • 2005
    Etiuda szkolna
    Obsada aktorska (asystent operatora)
  • Scenografia
    schowaj

  • 2004
    Film fabularny
    Scenariusz, Reżyseria, Scenografia, Kostiumy, Producent
  • Kostiumy
    schowaj

  • 2004
    Film fabularny
    Scenariusz, Reżyseria, Scenografia, Kostiumy, Producent
  • Producent
    schowaj

  • 2004
    Film fabularny
    Scenariusz, Reżyseria, Scenografia, Kostiumy, Producent

Varia
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

  • 2017
    Nagroda im. Krzysztofa Krauzego (przyznana przez Gildia Reżyserów Polskich) Nominacja
  • 2017
    Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Dziennikarzy
  • 2016
    Sopot (Sopot Film Festival) Wyróżnienie za "nieposkromioną reżyserską wyobraźnie, która pozwala wejść w niedostępny świat dojrzewającego 11 - latka"
  • 2016
    Nagroda im. Krzysztofa Krauzego (przyznana przez Gildia Reżyserów Polskich) Nominacja
  • 2016
    Los Angeles (LGBT Film Festival "Outfest") Nagroda za osiągnięcia artystyczne
  • 2016
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Specjalna Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych
  • 2016
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy dla filmu pełnometrażowego
    za "głos reżyserski, który zdecydowanie przeszedł mutację. Za aromaty, wydzieliny i za frapujące pytanie ile pianek (i gdzie?) można sobie wsadzić - mistrz fizjologii i najfajniejszy dzieciak w polskim kinie - Kuba Czekaj"
  • 2016
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię za "twórcze poszukiwania artystycznego wyrazu we współczesnym kinie polskim"
  • 2016
    Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda Jury Młodych
  • 2015
    Wenecja (MFF) Wyróżnienie Specjalne Queer Lion Award
  • 2015
    Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka") Nominacja w kategorii: Film
  • 2015
    Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Nagroda za najlepszą reżyserię za "świadomie wykorzystany i precyzyjny warsztat fabularny w formie dokumentalnej"
  • 2015
    Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival; od roku 2014 Festiwal Filmowy w Gdyni) Wyróżnienie Specjalne w konkursie "Inne Spojrzenie"
  • 2014
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Nagroda Jury Studenckiego w konkursie "Etiuda"
  • 2013
    Waszyngton (Hot Media International Film Festival) Nagroda za reżyserię
  • 2012
    Union Internationale du Cinema UNICA Złoty Medal w kategorii filmów szkolnych
  • 2012
    Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego
  • 2012
    Meksyk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Złota Palma
  • 2012
    Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Award of Excellence
  • 2012
    Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepszy scenariusz
  • 2012
    Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA) I Nagroda
  • 2012
    Kędzierzyn-Koźle (Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia "Publicystyka") Grand Prix w kategorii filmów studenckich
  • 2011
    Zielona Góra (Festiwal Kina Niezależnego "Filmowa Góra") Nagroda Publiczności "Mały Pagórek" dla najlepszej etiudy studenckiej
  • 2011
    Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
  • 2011
    Wrocław (Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN) KANewka dla Filmu Fabularnego
  • 2011
    Warszawa (Festiwal Filmu Krótkiego) Nagroda Publiczności
  • 2011
    Warszawa (Festiwal Filmu Krótkiego) Najlepsza Etiuda z Polskiej Szkoły Filmowej lub Artystycznej
  • 2011
    Warszawa (Lato Filmów) Nagroda Główna
  • 2011
    San Francisco (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie specjalne za reżyserię
  • 2011
    Poczdam (Festiwal Filmowy) nagroda dla najlepszego filmu fabularnego poniżej 30 minut
  • 2011
    Ostrava (Mezinárodní Festival Studentskych Filmu "Ostrava Picture") wyróżnienie specjalne dla filmu autorskiego
  • 2011
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Etiud Filmowych
  • 2011
    Nagroda Kulturalna Warto w kategorii: film przyznana przez wrocławski oddział "Gazety Wyborczej"
  • 2011
    Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: najlepsza reżyseria
  • 2011
    Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: najlepszy film
  • 2011
    Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: najlepszy scenariusz
  • 2011
    Łódź (Festiwal "Kamera Akcja") Nagroda dla "najlepiej wykonanej technicznie produkcji"
  • 2011
    Łódź (Festiwal Kina Niezależnego "OFF jak gorąco") Grand Prix
  • 2011
    Lublin (Festiwal "Złote Mrówkojady") Nagroda Publiczności
  • 2011
    Kyoto (International Student Film and Video Festival) Grand Prix
  • 2011
    Kult Off Kino Festiwal (TVP Kultura) Grand Prix
  • 2011
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny
  • 2011
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda dla najlepszego filmu studenckiego
  • 2011
    Filadelfia (NextFrame Film Festival) II nagroda w kategorii: film fabularny
  • 2010
    Warszawa (Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego "Cinemaforum") Grand Prix
  • 2010
    Warszawa (Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego "Cinemaforum") Grand Prix za "wrażliwość, oryginalność i własny język"
  • 2010
    Vancouver (MFF) Nagroda Specjalna Jury
  • 2010
    Tirana (First Step Film Fest) Nagroda Główna w kategorii filmów krótkich
  • 2010
    Talent Trójki (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia)
  • 2010
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
  • 2010
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
  • 2010
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film fabularny
  • 2010
    Kosowo (Festiwal Shqip Film Fest) Grand Prix
  • 2010
    Kioto (Kyoto International Student Film and Video Festival) Grand Prix
  • 2010
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Nagroda Główna w Konkursie Szkolnych i Amatorskich Filmów Krótkometrażowych za "dojrzałość spojrzenia, niesamowity pomysł na opowieść, magiczną scenografię i świetną realizację"
  • 2010
    Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Grand Prix w konkursie "Młode Kino Polskie" za "bezkompromisowe ujęcie tematu i oryginalny język filmowy"
  • 2010
    Doi Saket (Doi Saket International Film Festival) nagroda dla najlepszego filmu
  • 2010
    Barcellona Pozzo di Gotto (FFK Jalari in Corto) Nagroda dla najlepszego filmu zagranicznego
  • 2010
    Avanca (MF Fabularnych, Telewizyjnych i Video) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
  • 2009
    Kult Off Kino Festiwal (TVP Kultura) Grand Prix
  • 2009
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Grand Prix konkursu "Młode Kino Polskie" za "nowatorstwo zarówno treści jak i języka filmowego"
  • 2008
    Wrocław (FF "Najnowsze Kino Polskie - CINEMAHRAD) najlepszy film fabularny
  • 2008
    Warszawa (Festiwal Filmu Krótkiego) II Nagroda
  • 2008
    Warszawa (Światowy Festiwal Filmów Studenckich "Młode kadry/ Young Cinema Art") nagroda za dojrzałość w posługiwaniu się językiem filmowym
  • 2008
    Sopot (Sopot Film Festival) Wyróżnienie
  • 2008
    Przemyśl (Festiwal Kina Niezależnego CK OFF) Najlepszy film studencki
  • 2008
    Polanica Zdrój (Międzynarodowy Festiwal Filmowy POL-8 im. Józefa Milki) Wyróżnienie w kategorii film studencki
  • 2008
    Mediolan (Festiwal Filmowy) Specjalne Wyróżnienie Jury
  • 2008
    Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Grand Prix
  • 2008
    Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Wyróżnienie
  • 2008
    Gliwice (Festiwal Filmowy "Drzwi") II Nagroda (konkurs studencki) za najlepszy film studencki
  • 2008
    Ebensee (Festival der Nationen) Nagroda "Srebrny Niedźwiadek" w kategorii filmów krótkometrażowych
  • 2008
    Brno (Międzynarodowy Festiwal Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Brno 16") wyróżnienie honorowe jury studenckiego
  • 2007
    Zielona Góra (Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego "Quest Europe") Grand Prix w kategorii: Najlepszy Polski Film Fabularny
  • 2007
    Warszawa (Paradoks Film Festiwal - 3 Steps to Oscar) II Nagroda w konkursie etiud studenckich
  • 2007
    Kędzierzyn-Koźle (Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia "Publicystyka") II Nagroda
  • 2006
    Kolbudy (Przegląd Filmów Niezależnych "Tam, gdzie nie ma gwiazd") I nagroda w kategorii: Fabuła

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

Jakub Czekaj w internecie
schowaj

2018.04.19 05:14:31
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego