Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Anna Wydra

Anna Wydra - galeria

Producent filmowy, wcześniej także kierownik produkcji. Właścicielka firmy produkcyjnej Otter Films. W latach 2014-2017 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

    Producent
    schowaj

  • 2017
    Film w produkcji
    Scenariusz, Producent
  • 2016
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent
  • 2016
    Film fabularny
    Producent
  • 2014
    Film dokumentalny
    Producent
  • 2014
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Producent
  • 2013
    Film dokumentalny
    Producent
  • 2013
    Film dokumentalny
    Producent
  • 2013
    Film dokumentalny
    Promocja (strategia), Producent
  • 2012
    Film dokumentalny
    Zdjęcia, Kierownictwo produkcji, Producent, Dźwięk na planie
  • 2009
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Fotosy, Producent, Współpraca scenariuszowa
  • 2008
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent
  • 2008
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent
  • 2008
    Etiuda szkolna
    Producent
  • Scenariusz
    schowaj

  • 2017
    Film w produkcji
    Scenariusz, Producent
  • Kierownictwo produkcji
    schowaj

  • 2016
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent
  • 2015
    Film fabularny
    Kierownictwo produkcji (ekipa polska)
  • 2012
    Film dokumentalny
    Zdjęcia, Kierownictwo produkcji, Producent, Dźwięk na planie
  • 2010
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent wykonawczy
  • 2009
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji
  • 2009
    Etiuda szkolna
    Kierownictwo produkcji
  • 2009
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent wykonawczy
  • 2009
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent wykonawczy
  • 2009
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Fotosy, Producent, Współpraca scenariuszowa
  • 2009
    Film fabularny
    Kierownictwo produkcji
  • 2008
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent
  • 2008
    Etiuda szkolna
    Kierownictwo produkcji
  • 2008
    Etiuda szkolna
    Kierownictwo produkcji
  • 2008
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent
  • 2007
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Kierownictwo produkcji
  • 2007
    Etiuda szkolna
    Kierownictwo produkcji
  • 2007
    Film fabularny - telewizyjny
    Kierownictwo produkcji
  • 2007
    Etiuda szkolna
    Kierownictwo produkcji
  • 2007
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji
  • 2007
    Etiuda szkolna
    Kierownictwo produkcji
  • 2007
    Etiuda szkolna
    Kierownictwo produkcji
  • 2007
    Etiuda szkolna
    Kierownictwo produkcji
  • 2007
    Film fabularny
    Kierownictwo produkcji, Producent wykonawczy
  • 2006
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Kierownictwo produkcji
  • 2006
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Kierownictwo produkcji
  • Promocja
    schowaj

  • 2013
    Film dokumentalny
    Promocja (strategia), Producent
  • Zdjęcia
    schowaj

  • 2012
    Film dokumentalny
    Zdjęcia, Kierownictwo produkcji, Producent, Dźwięk na planie
  • Dźwięk na planie
    schowaj

  • 2012
    Film dokumentalny
    Zdjęcia, Kierownictwo produkcji, Producent, Dźwięk na planie
  • Obsada aktorska
    schowaj

  • 2011
    Film fabularny
    Obsada aktorska (pielęgniarka), Reżyser II
  • 2006
    Film fabularny
    Obsada aktorska (żona Lecha), Asystent kierownika produkcji
  • Reżyser II
    schowaj

  • 2011
    Film fabularny
    Obsada aktorska (pielęgniarka), Reżyser II
  • Producent wykonawczy
    schowaj

  • 2010
    Film dokumentalny
    Producent wykonawczy
  • 2010
    Etiuda szkolna
    Producent wykonawczy
  • 2010
    Film dokumentalny
    Producent wykonawczy
  • 2010
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent wykonawczy
  • 2009
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent wykonawczy
  • 2009
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Opieka artystyczna (produkcyjna), Producent wykonawczy
  • 2009
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Producent wykonawczy
  • 2009
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Producent wykonawczy
  • 2009
    Film dokumentalny
    Producent wykonawczy
  • 2009
    Film dokumentalny - fabularyzowany
    Producent wykonawczy
  • 2008
    Film dokumentalny
    Producent wykonawczy
  • 2008
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Producent wykonawczy
  • 2008
    Etiuda szkolna
    Producent wykonawczy
  • 2008
    Film dokumentalny
    Producent wykonawczy
  • 2008
    Etiuda szkolna
    Producent wykonawczy
  • 2007 - 2008
    Film dokumentalny
    Producent wykonawczy
  • 2007
    Film dokumentalny
    Producent wykonawczy
  • 2007
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Producent wykonawczy
  • 2007
    Film fabularny
    Kierownictwo produkcji, Producent wykonawczy
  • Współpraca produkcyjna
    schowaj

  • 2010
    Film dokumentalny
    Dokumentacja, Współpraca produkcyjna
  • 2006
    Etiuda szkolna
    Współpraca produkcyjna
  • 2005
    Film fabularny
    Współpraca produkcyjna
  • Dokumentacja
    schowaj

  • 2010
    Film dokumentalny
    Dokumentacja, Współpraca produkcyjna
  • Współpraca producencka
    schowaj

  • 2009
    Etiuda szkolna
    Współpraca producencka
  • Fotosy
    schowaj

  • 2009
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Fotosy, Producent, Współpraca scenariuszowa
  • Współpraca scenariuszowa
    schowaj

  • 2009
    Film dokumentalny
    Kierownictwo produkcji, Fotosy, Producent, Współpraca scenariuszowa
  • Asystent kierownika produkcji
    schowaj

  • 2006
    Film fabularny
    Obsada aktorska (żona Lecha), Asystent kierownika produkcji
  • Kierownictwo planu
    schowaj

  • 2004
    Spektakl telewizyjny
    Kierownictwo planu
  • Opieka artystyczna
    schowaj

  • 2009
    Film fabularny - krótkometrażowy
    Opieka artystyczna (produkcyjna), Producent wykonawczy

Nagrody indywidualne
schowaj

  • 2017
    Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
  • 2017
    Zagrzeb (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "ZagrebDox") Wyróżnienie
  • 2017
    Yamagata (Yamagata International Documentary Film Festival) Nagroda Główna
  • 2017
    Wyspy Kanaryjskie (Festival Internacional de Cine Medioambiental de Canarias) Wyróżnienie Specjalne
  • 2017
    Triest (Trieste Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
  • 2017
    Stambuł (TRT Documentary Awards) Nagroda dla najlepszego dokumentu
  • 2017
    Sibiu (Astra Film Fest) Nagroda dla najlepszego filmu w konkursie filmów z Europy Środkowo-Wschodniej
  • 2017
    Sao Paulo - Rio de Janeiro (MFF Dokumentalnych "It's All True") Nagroda dla najlepszego dokumentu w konkursie międzynarodowym
  • 2017
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Złoty Zamek" za "doskonałość uniwersalnej interpretacji wiary, nadziei i miłości"
  • 2017
    Poindimie (Ânuu-ru âboro Festival International du Cinema des peuples) Grand Prix
  • 2017
    Perm (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Flahertiana") Wyróżnienie za "skomplikowane i kompleksowe przedstawienie bohaterów"
  • 2017
    Oslo (OsloPix) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
  • 2017
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
  • 2017
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Grand Prix
  • 2017
    Monachium (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "DOK.fest") Nagroda SOS-Kinderdorfer Weltweit
  • 2017
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Brązowe Grono w Konkursie Filmów Dokumentalnych
  • 2017
    Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") Wyróżnienie w kategorii: Film dokumentalny; za "stworzenie intymnej relacji bohatera z widzem"
  • 2017
    Goyang IMiędzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych DMZ Docs) White Goose Award dla najlepszego dokumentu w konkursie międzynarodowym
  • 2017
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda Główna "Wielka Brama Wolności" za "zdumiewający warsztat reżyserski i delikatność podejścia do tematu, a także za pełen empatii portret ludzkiej godności w obrębie rodziny i społeczeństwa"
  • 2017
    Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nagroda w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
  • 2017
    Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) "Złote Zęby" dla najbardziej interesującego filmu dokumentalnego
  • 2017
    Belgrad (Festiwal Filmowy "Free Zone") Nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie 14+
  • 2017
    Belgrad (Festiwal Filmowy "Free Zone") Nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie Międzynarodowym
  • 2016
    Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda Główna w Konkursie Filmów Dokumentalnych uzasadnienie jury: "Zakochaliśmy się w 14-letniej Oli, którą oglądamy na ekranie, w jej sile i energii, w tym bardzo intymnym filmie, w tragedii i komedii. Jury bije brawo dla Anny Zameckiej, której stanowcze filmowe decyzje odsłaniają wady naszego społeczeństwa"
  • 2016
    Podgorica (Międzynarodowy Festiwal Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych "Underhill Fest") Wyróżnienie
  • 2016
    Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Grand Prix dla najlepszego filmu dokumentalnego
  • 2016
    Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Grand Prix "Biała Kobra" za "ukazanie heroicznej walki o scalenie rozbitej rodziny w intymnych i wnikliwych filmowych obserwacjach"
  • 2016
    Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Tygodnia Krytyki Filmowej
  • 2016
    Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych) Young Eyes Film Award
  • 2016
    Kair (Cairo International Film Critics Week) Nagroda Fathy Farag za najlepszy wkład artystyczny
  • 2016
    Jihlava (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych) Nagroda "Silver Eye" dla najlepszego filmu długometrażowego
  • 2016
    Gdynia (Festiwal Filmowy) Wyróżnienie w konkursie "Inne Spojrzenie"
  • 2016
    Bratysława (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
  • 2015
    Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie; za rok 2014
  • 2015
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
  • 2015
    Nowy Jork (Brooklyn Film Festival) Nagroda dla najlepszej krótkometrażowej fabuły
  • 2015
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka "Docudays UA") Wyróżnienie w konkursie pełnometrażowych filmów dokumentalnych
  • 2015
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda Główna "Wielka Brama Wolności"
  • 2014
    Prisztina (Festiwal DokuFest) Nagroda dla pełnometrażowego filmu dokumentalnego w konkursie międzynarodowym
  • 2014
    Nyon (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Vision du Reel") Nagroda Jury Ekumenicznego
  • 2014
    Moskwa (MFF) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
  • 2014
    Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Dyplom w Konkursie Dokumentalnym
  • 2014
    Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych) Nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie Niemieckim
  • 2014
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Jury Studentów miasta Krakowa
  • 2014
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego
  • 2014
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Złoty Lajkonik
  • 2014
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny) Złoty Róg dla najlepszego filmu dokumentalnego za "za przejmującą opowieść o tym, jak trudna bywa historia. Zarówno Abchazji, jak i miłości"
  • 2014
    Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda Publiczności "Złota Ryba Multimediaoff" (w Przeglądzie Polskiego Kina Niezależnego)
  • 2014
    Erywań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Golden Apricot") "Srebrna Morela" w konkursie filmów dokumentalnych
  • 2014
    Budapeszt (Budapest International Documentary Festival) Nagroda w międzynarodowej sekcji pełnometrażowych dokumentów "let me follow the call"
  • 2013
    Montreal (Recontres Internationales du Documentaire de Montréal) Wyróżnienie
  • 2013
    Jihlava (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych) Wyróżnienie
  • 2012
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Srebrny Zamek"
  • 2012
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Brązowe Grono
  • 2011
    Lund (ArchFilmLund) Nagroda dla najlepszego dokumentu o mieście/architekturze
  • 2010
    Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy film dokumentalny
  • 2010
    Oscar (Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki Filmowej) nominacja w kategorii: krótkometrażowy film dokumentalny
  • 2010
    Madryt (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Documenta Madrid") II Nagroda w kategorii filmów krótkometrażowych
  • 2010
    Gwarancja Kultury (nagroda TVP Kultura) Nagroda w kategorii: Film za "polski dokument, który podbił świat. Za oscarowe nadzieje. Za najtrafniejszy komentarz do Wiosny Ludów z 89 roku"
  • 2010
    Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Wyróżnienie
  • 2010
    Batumi (Batumi International Art House Film Festival) Nagroda Specjalna Jury
  • 2009
    Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) (do roku 2014 Planete+ Doc Film Festival) Nagroda Magicznej Godziny
  • 2009
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda dla najlepszego producenta
  • 2009
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Grand Prix "Złoty Lajkonik" (do 1964 "Złoty Smok Wawelski")
  • 2009
    Kanada (Canadian International Documentary Festival "Hotdocs") Nagroda dla filmu średniometrażowego
  • 2009
    Jihlava (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych) Nagroda "Silver Eye" dla najlepszego filmu średniometrażowego
  • 2009
    Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) "Złote Zęby" dla najbardziej interesującego filmu dokumentalnego za "świetny pomysł i oryginalne, humorystyczne ujęcie współczesnej historii"

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2018.02.03 02:08:14
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman