Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Krzysztof Zaleski

Krzysztof Zaleski - galeria

 
zwiń

 • 1948. 09. 03
  Data urodzenia
  Świętochłowice
 • 1976. 07. 20
  Debiut teatralny
  reżyserski
 • 1979
  Nagroda
  nagroda za debiut reżyserski "Złoty Szczupak" za spektakl teatru tv "Parady" Jana Potockiego na Festiwalu Twórczości Telewizyjnej w Olsztynie
 • 1979
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii Teatralnej PWST w Warszawie; dyplom 1986
 • 1983
  Nagroda
  "Radar'83" przyznany na Spotkaniu Poetyckim im. Stachury w Toruniu za całość dorobku inscenizacyjnego ze szczególnym uwzględnieniem "Mahagonny" oraz za umiejętność budowania pracy zespołu teatralnego
 • 1988
  Nagroda
  Honorowa Nagroda za przedstawienie "Osiem dni tygodnia" zrealizowanym w PWST w Warszawie za kreację zbiorową w spektaklu muzycznym o wyjątkowym stopniu trudności na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi
 • 2005
  Nagroda
  nagroda za scenariusz - adaptację w konkursie radiowym V Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie za spektakl "Nie piszę już wierszy"
 • 2007
  Nagroda
  "Feliks Warszawski" za najlepszą reżyserię za spektakl "Wagon" w Teatrze Współczesnym
 • 2008. 10. 20
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (B12-10-3)

Reżyser teatralny, zajmował się także aktorstwem filmowym. Ukończył wydział filologii polskiej i słowiańskiej UW (1971). Związany ze scenami warszawskimi: w sezonie 1975/76 był reżyserem w Teatrze na Woli, w latach 1976-87 w Teatrze Współczesnym, w sezonie 1987/88 w Teatrze Dramatycznym. Od 1988 był związany z Teatrem Ateneum. Wykładowca w warszawskiej PWST, w latach 1987-90 prodziekan jej Wydziału Reżyserskiego. Od roku 2006 Główny Reżyser Teatru Polskiego Radia. Od 2007 roku pełnił funkcję dyrektora i redaktora naczelnego Programu 2 Polskiego Radia.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1981
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Honorowe
  za rolę
 • 1981
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Honorowe
  za rolę
 • 1981
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Honorowe
  za rolę
 • 1981
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Honorowe
  za rolę

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.10.12 01:00:35
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman