Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Albina Barańska

10 marca 2018
Albina i Andrzej Barańscy na planie filmu "Księstwo"

10 marca zmarła w Warszawie w wieku 85 lat Albina Barańska, znakomita dekoratorka wnętrz, scenografka i kostiumografka.

Pracę w kinematografii rozpoczynała na początku lat 60., współtworzyła ponad 100 filmów, seriali i spektakli Teatru tv, m.in. "Mazepę", "Lalkę", "Rodzinę Połanieckich", "Karierę Nikodema Dyzmy", "Był jazz", "Osobisty pamiętnik grzesznika...", "Niezwykłą podróż Baltazara Kobera", "Przypadku Pekosińskiego", "Ogniem i mieczem" i "Pora umierać". Była stałą współpracowniczką męża - Andrzeja Barańskiego - z którym stworzyła ponad 20 filmów. Za scenografie do dwóch z nich, "Kawalerskiego życia na obczyźnie" i "Horroru w Wesołych Bagniskach" została nagrodzona na festiwalu w Gdyni. W roku 2014 Stowarzyszenie Filmowców Polskich uhonorowało Ją Nagrodą za całokształt osiągnięć artystycznych.Msza żałobna odprawiona zostanie w poniedziałek 19 marca o godzinie 11.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pyrach (ul. Puławska 434), po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarz miejscowy.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych