Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zbigniew Żmudzki

Zbigniew Żmudzki - galeria

 
zwiń

  • 1950. 01. 17
    Data urodzenia
    Łódź
  • 1976
    Wykształcenie - rok ukończenia studiów
    Wyższe Studium Zawodowe Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi
  • 2015
    Nagroda
    Honorowa "Offelia" na 9. Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada" w Gnieźnie
  • 2015
    Nagroda
    Nagroda Specjalna "Turysta" na Film, Art & Tourism Festiwalu "FilmAT" w Warszawie z okazji dziesięciolecia Festiwalu FilmAT z podziękowaniami za wieloletnie prowadzenie prac międzynarodowego jury

Kierownik produkcji. Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (1972).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

  • 2015
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Etiud Filmowych w kategorii filmów animowanych
  • 2015
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA I Nagroda "Złoty Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii "Studyjna"
  • 2015
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA Wyróżnienie za zajęcie II miejsca; w kategorii: "Teraz - przedszkolaki mają głos!"; za odcinek "Leśny teatr"
  • 2015
    Lenzing (Festival of Nations) Lenzing Award
  • 2015
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu animowanego; za "znalezienie przez reżysera wyjątkowo trafnych środków plastycznych dla wyrażenia metafizycznego waloru ludzkiej egzystencji"
  • 2015
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Srebrny Jabberwocky uzasadnienie jury: "ponieważ skłania do głębokiej refleksji nad pracą pamięci w momencie traumy"
  • 2015
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie Pozaregulaminowe za "bogato wykorzystane możliwości kreacyjne animowanej formy filmowej"
  • 2015
    Hong Kong (Hong Kong International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2015
    Bydgoszcz (Festiwal Filmów Animowanych "Animocje") Wyróżnienie za "niezwykle sugestywną wizję izolacji"
  • 2015
    Bezons (Festiwal "Ciné Poeme") Wyróżnienie Jury Młodych
  • 2015
    Banjaluka (International Animated Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
  • 2014
    Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") II Nagroda w konkursie "Polskie Filmy Krótkometrażowe"
  • 2014
    Vila do Conde (Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
  • 2014
    Querétaro (CutOut Fest) Nagroda dla najlepszego narracyjnego filmu krótkometrażowego
  • 2014
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA II nagroda "Srebrny Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii "Studyjna"
  • 2013
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie w kategorii: Kino Nowej Formy za "dobro, piękno i prawdę"
  • 2013
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie w kategorii: Kino Nowej Formy za "flow, klęskę, życie"
  • 2013
    Mohylew (Festiwal Filmów Animowanych "Animajowka") Grand Prix
  • 2012
    Wiedeń (Festiwal Filmowy "Tricky Women") Nagroda Miasta Wiednia
  • 2012
    Wiedeń (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Vienna Independent Shorts") Nagroda Publiczności
  • 2012
    Rimini (Festiwal "Cartoon Club") Grand Prix
  • 2012
    Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA) Brązowa Kreska w kategorii filmu profesjonalnego za debiut
  • 2012
    Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA) Wyróżnienie w kategorii filmu profesjonalnego
  • 2012
    Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA) Złota Kreska w kategorii filmu profesjonalnego
  • 2012
    Desinić (Tabor Film Festival) Wyróżnienie za "wyjątkową podróż w głąb sennej wyobraźni autorki"
  • 2012
    Bydgoszcz (Festiwal Filmów Animowanych "Animocje") III Nagroda
  • 2012
    Bydgoszcz (Festiwal Filmów Animowanych "Animocje") Nagroda Główna
  • 2011
    Warna (World Festival of Animated Film) Grand Prix
  • 2011
    Warna (World Festival of Animated Film) Wyróżnienie
  • 2011
    Szkodra (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży) Nagroda Specjalna
  • 2011
    Sofia (MFF Animowanych "Golden Kuker") Nagroda dla najlepszego filmu animowanego w kategorii filmów od 10 do 50 min.
  • 2011
    Rapallo (Międzynarodowy Festiwal Animacji "Cartoons on the Bay") Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
  • 2011
    Petersburg (Festiwal Filmów Krótkich, Dokumentalnych i Animowanych "Message To Man") Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
  • 2011
    Palm Springs (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) I Nagroda w kategorii filmu animowanego
  • 2011
    Nowy Jork (New York City Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
  • 2011
    Naoussa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla Najlepszego filmu animowanego
  • 2011
    Montecatini (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "FilmVideo") Nagroda Pinokio dla najlepszego filmu animowanego
  • 2011
    Madryt (International Short Film Festival La Boca del Lobo) Nagroda dla najlepszej krótkiej animacji
  • 2011
    Łódź (Se-Ma-For Film Festival) Nagroda Główna
  • 2011
    Łódź (Se-Ma-For Film Festival) Nagroda Publiczności
  • 2011
    Las Palmas de Gran Canaria (LPA Film Festival) Nagroda Główna w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2011
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik" dla najlepszego filmu animowanego
  • 2011
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Grand Prix "Złoty Jabberwocky" w konkursie "Anima"
  • 2011
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Nagroda Publiczności w konkursie: Anima
  • 2011
    Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA) Srebrna Kreska w kategorii filmu profesjonalnego
  • 2011
    Katowice (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Regiofun) Nagroda Główna w kategorii: film krótkometrażowy
  • 2011
    Espinho (Międzynarodowy Festiwal Animacji "Cinanimaffa") Nagroda Publiczności
  • 2011
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Polskim "Niezależni" za "konfrontację klasycznej grafiki z aktualnymi trendami w animacji, za filozoficzne podejście do tematu filmu"
  • 2011
    Belgrad (Belgradzki Festiwal Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych) Wyróżnienie Specjalne
  • 2011
    Banjaluka (International Animated Film Festival) Grand Prix
  • 2011
    Annecy (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych) Nagroda "Jean-Luc Xiberras" za debiut
  • 2010
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek" dla najlepszego filmu animowanego dla młodzieży; uzasadnienie jury: "Oryginalna animacja, przewrotnie opowiadająca o współczesnych konfliktach między jednostką a społeczeństwem, o wyborze między własną drogą a realizowaniem obowiązujących wzorców. Zadziwiająco bogata treść zawarta w krótkiej, uniwersalnej przypowieści"
  • 2008
    Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA) Wyróżnienie w kategorii filmu studenckiego
  • 2007
    Turek (Przegląd Studenckich Etiud Filmowych "Klaps") Nagroda Specjalna
  • 2007
    Sopot (Sopot Film Festival) Grand Prix w kategorii: Animacja
  • 2007
    Drezno (Dresden Filmfest) Wyróżnienie
  • 2006
    Łódź (Międzynarodowy Festiwal Animacji "ReAnimacja") Nagroda transfer Digital Lab

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2017.07.31 00:35:33
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency