Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Studio Filmowe Zebra

Również jako: Zespół Filmowy Zebra

Studio Filmowe Zebra

 
zwiń

  • 1991
    Nagroda
    Nagroda Producencka Przewodniczącego Komitetu Kinematografii za osiągnięcie najlepszych wyników frekwencyjnych i finansowych przy zachowaniu poziomu artystycznego; za rok 1990

Studio powstało w roku 1988. 10 listopada 2011 studio przekształcone zostało przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w państwową instytucję kultury. W skład nowoutworzonej instytucji weszły dotychczasowe: Studio Filmowe Zebra i Studio Filmowe Perspektywa.

Dyrektor (wcześniej kierownik artystyczny): Juliusz Machulski. Kierownik literacki: Jacek Bromski. Zastępcy dyrektora (wcześniej szefowie produkcji): Jacek Moczydłowski (1988-2003), Wojciech Danowski (2003- ), Dorota Ostrowska-Orlińska (2011- ).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

Studio Filmowe Zebra w internecie
schowaj

2018.10.12 01:27:47
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency