Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Krzysztof Tyniec

Krzysztof Tyniec - galeria

 
zwiń

 • 1956. 02. 05
  Data urodzenia
  Nowa Ruda
 • 1980
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Warszawie
 • 1980. 10. 05
  Debiut teatralny
  w podwójnej roli Obcego i Wacława w "Wacława dzieje" Stefana Garczyńskiego w reż. Marka Grzesińskiego na scenie Słupskiego Teatru Dramatycznego w Słupsku
 • 1992
  Nagroda
  im. A. Śląskiej - za rolę Fadinarda w "Słomkowym kapeluszu"
 • 2002
  Nagroda
  nagroda za rolę Francoisa Pignona w "Kolacji dla głupca" Vebera w Teatrze Ateneum w Warszawie na VI Festiwalu Komedii "Talia" w Tarnowie
 • 2002
  Nagroda
  tytuł "Najprzyjemniejszego Aktora (ex aequo ze Zbigniewem Zapasiewiczem) w plebiscycie publiczności za rolę Pignona w "Kolacji dla głupca" Vebera w Teatrze Ateneum w Warszawie na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Przyjemnych w Łodzi
 • 2014
  Odznaczenie
  Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"

Aktor teatrów warszawskich: Współczesnego (1982-88) i Ateneum (od 1988). Występował także w teatrach: Dramatycznym w Słupsku (1980, 1981), Na Targówku w Warszawie (1982), Rozrywki w Chorzowie (1985), Za Dalekim w Warszawie (1990), Rampa w Warszawie (1997), Syrena w Warszawie (1998, 2002).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 2005
  Piosenka: MIŁOŚĆ JEST JAK RÓŻA - Słowa
  Piosenka: MIŁOŚĆ JEST JAK RÓŻA - Wykonanie
  Piosenka: MIŁOŚĆ JEST JAK RÓŻA - Muzyka
 • 1997
  Piosenka: W LABIRYNCIE - Wykonanie

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2019.10.22 00:44:35
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor